Image
Image
Image

Gyopáros Alpár országgyűlési képviselő, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos látogatott el településünkre

399661122 769877684946921 7831672093049851498 n

Nagy megtiszteltetés érte településünket, ellátogatott Sárhidára Gyopáros Alpár országgyűlési képviselő, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos és Vigh László országgyűlési képviselő.

 

Gyopáros Alpár tájékoztatott minket és a sajtó képviselőit, miszerint "Zala vármegye az egyik legaprófalvasabb vármegyéje az országunknak. Az a települési kör, amely élvezi az előnyeit, az kifejezetten ezekben a megyékben fekszik. Elég jelentős támogatási összeghez jutottak, hiszen 2019 év elejétől kezdve több mint 40 milliárd forintnyi támogatás jutott a Magyar Falu Program keretében a zalai falvakba.".

Az országgyűlési képviselő urakat tájékoztattam arról, hogy " számunkra Zalaegerszeg közelsége előny és hátrány401800323 883107186519911 5232229090144950318 n is egyben, ezért nagy figyelmet kell fordítanunk rendezvényeinkre, épületeinkre, az alapellátás biztosítására és annak minőségére. A Magyar falu program biztosítja, hogy helyben oldjunk meg mindent. Eddig a gazdaságfejlesztésekkel együtt 136 millió forintot költöttünk a falu szépítésére, amiből 100 millió forint az önkormányzati pályázatok, a civil pályázatok és a kisbolt támogatásának összege, de településünk sikeresen pályázott a Belügyminisztérium által kiírt pályázatokon illetve az Európai Unió, Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap programjaira is. Ez mindösszesen 170 millió forintot jelentett az elmúlt négy évben Sárhida fejlődése szempontjából. A településnek volt honnan hová fejlődnie, az épületek, eszközök állapota mind korszerűsítést igényelt. Úgy gondolom, hogy a Magyar Falu Programnak köszönhetően Sárhida egy élhetőbb, szebb településsé tudott válni, ezekre a fejlesztésekre mi önerőből nem lettünk volna képesek."

magyar falu 6 347 14853 nVolt lehetőségem megmutatni a Magyar Falu Program által megvalósított fejlesztéseket, beruházásokat, a pályázati forrásból finanszírozott eszközöket. De a képviselő urak lehetőseget biztosítottak arra is, hogy elmondjam, milyen jövőbeni terveink vannak még a fejlesztéseket tekintve. Megmutattam a Közösségi házunkban található, régen iskolaként funkcionáló épületrészt. Lelkesen meséltem róla, hogy nagy álmunk, hogy az egykori tanáriból egy kis konyhát alakítsunk ki, mely újabb programok, rendezvények megvalósítását tenné lehetővé, hisz a többfunkciós közösségi házunk nem rendelkezik főzésre/mosogatásra alkalmas helyiséggel. Kiemeltem, hogy mennyire örültünk, mikor megérkezett a döntés, miszerint falubusszal gazdagodott településünk, de mivel garázsunk nincs, így a ravatalozó előtti fedett részt használjuk arra, hogy megóvjuk a nemvárt időjárási viszonyoktól. Idővel szeretnénk egy melléképületet, melynek egyik része garázsként, másik pedig a kommunális eszközök tárolására is alkalmas karbantartói műhelyként funkcionálna. Szintén hangot adtam annak is, hogy egy "Falu pajta" álmát is dédelgetjük, amelyet a játszótér mellett építenénk és szintén közösségépítő feladatokat látna el, helyet adna programjainknak.magyar_falu_3_347_85707_n.jpg

A találkozót egy uzsonnával zártuk, melyhez szinte minden feltálalt finomság a helyiek "kamrájából" származott. Megtelt a szívem hálával a települési összefogás kapcsán, köszönöm, hogy megmutathattuk, ez SÁRHIDA!

Tisztelettel, Nagy Marianna polgármester

 

Sajtóhírek: 

https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/11/gyoparos-alpar-a-sarhidai-fejlesztesekkel-ismerkedett?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=zaol&fbclid=IwAR2Umff1C7maeFpEaCoNPcMna4gt-FHcyo-TS21i4BDAvbYUrNneTGKwwac

https://www.egerszegihirek.hu/regios-hirek/magyar-falu-program-eddig-tobb-mint-40-milliard-forint-erkezett-zalaba

https://zegtv.hu/hirado-27385/?fbclid=IwAR2Umff1C7maeFpEaCoNPcMna4gt-FHcyo-TS21i4BDAvbYUrNneTGKwwac